Niečo vás naučíme!

Veľa školení je zameraných úzko na konkrétne oblasti, iné, naopak, riešia otázky veľmi všeobecne. Hlavným nedostatkom školení však je, že nie sú „vyrobené“ na mieru, a zväčša by ste ich museli absolvovať viac a z každého si vybrať práve tú časť, v ktorej zaostávate. V Rekurzii sa snažíme ku vzdelávaniu pristupovať odlišným spôsobom a naše školenia sú šité na mieru tak, ako ich práve potrebujete.

Napríklad, ak máte zraniteľnú aplikáciu, školením bezpečnosti v skutočnosti riešite dôsledok. Preto by malo byť vo vašom záujme zaviesť postupy, ktoré eliminujú vznikanie chýb na minimálnu úroveň, zamedzia ich opakovaniu, prípadne zabezpečia skorú detekciu.

Rekurzia vám pomôže! Naučíme vás verziovať, nájsť a odstrániť chyby, vybrať si správne nástroje, či už na testovanie, buildovanie alebo deployment, a tiež veľa automatizovať.

Ako to prebieha?

1. Poviete nám, čo u vás nefunguje, alebo to spolu postupne zistíme

Ak už viete, s čím máte problémy, je to zväčša jednoduchšie a je veľmi pravdepodobné, že daný problém sme už riešili a vieme vám rýchlo pomôcť.

Vo zvyšných prípadoch je potrebná hlbšia analýza, ktorú spravíme na mieste, a až potom sa presunieme k druhému kroku – k realizácii.

2. Prídeme a pomôžeme vám vyriešiť problémy a posunúť sa ďalej

Navrhneme konkrétne riešenia a ukážeme vám, ako postupovať, aby pre vás a váš tím nebol vývoj nočnou morou.

Táto časť je spravidla praktickejšia a vyžaduje si väčšiu mieru interakcie a spolupráce vášho tímu, pretože už rieši konkrétne problémy.

Cena za jeden deň školenia je 499 € a nezávisí od počtu účastníkov.

Pri viacdenných školeniach je možné sa na cene dohodnúť.

Čo vás naučíme?

Vybrať si nástroje

V súčasnosti sa už vývoj webových aplikácií bez frameworku jednoducho nezaobíde. Vybrať si framework nie je nič zložité, ale nad jeho výberom je dobré sa zamyslieť.

Naučíme vás správne si vybrať framework, knižnicu, komponenty a iné nástroje.

Verziovať

Na vývoj bez verziovacieho systému by ste nemali ani len pomyslieť. Súčasným favoritom systémov na správu verzií je Git. Git poskytuje veľa možností, ako efektívne riadiť a spravovať kód, resp. repozitár.

Pomôžeme vám osvojiť si rôzne spôsoby jeho použitia (tzv. workflowy) a vysvetlíme, prečo je dobré ich dodržiavať. Spolu s verziovacím systémom vás zoznámime s nástrojmi na správu repozitárov a codereviews.

Nájsť a odstrániť chyby

Každá aplikácia obsahuje chyby (tzv. bugy) - aj tá vaša. Je to proste fakt. Existujú však nástroje, ktoré vám efektívne pomôžu tieto chyby nájsť a následne opraviť.

Pomôžeme vám tieto nástroje spoznať a zžiť sa s nimi tak, aby ste vedeli chyby nielen rýchlo detegovať, ale aj odstrániť.

Testovať

Jedným z najväčších problémov, ktoré s testovaním súvisia, je ten, že nie je úplne jasné, ako s ním začať, prípadne ho integrovať do aktuálneho štádia vášho projektu.

Vysvetlíme vám a vášmu tímu, prečo je dôležité testovať automatizovane a prečo by ste testovanie nemali ignorovať.

Automatizovať

Len čo sú pri vývoji potrebné úlohy, ktoré sa opakujú, niečo nie je v poriadku. Je vysoká pravdepodobnosť, že môžete väčšinu týchto úloh automatizovať. Nástrojov, ktoré vám a vášmu tímu uľahčia život, je kopa. Pomôžeme vám s výberom tých správnych.

Buildovať a deployovať

Svoj čas by ste nemali strácať manuálnymi buildami či deploymentom. Je veľa nástrojov, ktoré vám umožnia buildovať automaticky, napríklad z každej novej vetvy v repozitári a podobne.

Deployment by ste mali mať nastavený tak, aby sa nikto nebál v piatok poobede stlačiť magické tlačidlo a nasadiť novú verziu aplikácie.

Sledujte nás na Twittri!

Odovzdávame vedomosti a podporujeme rozvoj komunity

Open Source projekty WebElement meetup